wtorek, 8 marca 2016

Wszelkie płotki z ogrodzeń i sztachet Winylowych są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.
Ogrodzenia. Są tak oczywiste, że zapominamy o ich istnieniu. A kiedy kończymy dom nagle zaczynamy szukac i pytać ...

Gdzie kupić ogrodzenia w dobrej cenie, najlepiej od producenta? Czy ogrodzenia z PCV nadaja sie do naszego domu ? Jakie sa opinie na temat ogrodzeń ze sztachet PCV ?


Mało kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. Aby można się było dostać na teren prywatnej posiadłości niezbędna jest furta a także brama wjazdowa.
Na pewno bramy i furtki ogrodzeniowe powinny być solidnie wykonane ponieważ narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć plotki z plastiku na plot i bramkę sztachetowa
. Wskutek tego jakie powinny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle szeroka żeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.
Furtka winna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe z reguły są powieszone ponad murkiem furtka winna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby ploty plastikowe na plot i bramę ze sztachetek było jednakowej wysokości.
Przy doborze balaski PCV na płot i bramę ze sztachet plastikowych istnieje więcej możliwości. Tylko ile to kosztuje?
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna bądź rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.
Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć w rachubę fakt iż ogrodzenia z PCV
przy bramie powinno być na tyle długie by cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furta ma być wykonana. Te 2 elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby plot Winylowe na plot i bramkę ogrodzeniowa prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy lub furtki).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz