wtorek, 16 maja 2017

Rewolucja na rynku ogrodzeń a może nowoczesny standard- ogrodzenia z plastiku

Ogrodzenia plastikowe zrewolucjonizowały rynek ogrodzeń. Te nowoczesne ogrodzenia podbijają rynek jednocześnie wypierając tradycyjne ogrodzenia z drewna. Dlaczego ogrodzenia plastikowe wypierają drewniane?Co jest w ogrodzeniach plastikowych takiego, że wolimy właśnie takie?

Po pierwsze ogrodzenia plastikowe to duża estetyka wykonania. To oczywiście jest uzależnione od producenta, ale ogrodzenia z właściwej półki cenowej są wykonane w sposób co najmniej zadowalający. Wyjątkowa uroda ogrodzenia z PCV góruje na tle drewnianych ogrodzeń. Poza tym, wśród ogrodzeń plastikowych można wybrać i takie, które przypominają swoją strukturą ogrodzenia drewniane
Po drugie ogrodzenia PCV nie zostaną poobgryzane przez szkodniki, a tym bardziej przez korniki. Nie ulegną zniszczeniu również przez czynniki biologiczne takie jak pleśnie i grzyby. Zatem z całą pewnością można stwierdzić, że ogrodzenia plastikowe nie gniją i nie próchnieją ponieważ materiał PCV jest bardzo odporny. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju ogrodzeń jest brak konieczności impregnacji i malowania ogrodzenia z plastiku. Tradycyjne ogrodzenia drewniane, aby utrzymać je w dobrej kondycji trzeba cyklicznie impregnować specjalnymi preparatami oraz malować, gdyż farba wraz z upływem czasu traci kolor. Przy grodzeniach plastikowych nie potrzeba już wykonywać tych czynności.
Ogrodzenia plastikowe są bardzo trwałe, więc z całą pewnością będą cieszyć nasze oczy przez długie lata. Ogrodzenia drewniane stosunkowo szybko ulegają degradacji i po jakimś czasie trzeba je wymienić.
Mimo że cały czas mówimy o plastiku, to jednak zahaczyć możemy o temat ekologiczności ogrodzeń z plastiku. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż do produkcji ogrodzeń plastikowych nie jest wycinane ani jedno drzewo, a jak wiemy każde z nich potrzebuje kilkudziesięciu lat aby osiągnąć duże rozmiary. Brak konieczności impregnacji sprawia, iż środowisko nie jest zanieczyszczane szkodliwymi związkami chemicznymi uwalnianymi zarówno podczas produkcji farb i lakierów jak i malowania.
Ogrodzenia plastikowe można łatwo wyczyścić przy pomocy płynu do naczyń i wilgotnej ścierki. Wówczas połysk na plastiku będzie się utrzymywał cały czas.
Montaż ogrodzenia z plastiku nie jest skomplikowany. Potrzebny jest tylko śrubokręt i montaż może obejść się bez fachowców. Decydując się na ogrodzenia plastikowe mają Państwo gwarancję satysfakcji ze swojego zakupu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz